Yabancılar Türk mermerinin peşinde

mutfak tezgahı

mutfak tezgahı

Dünyanın 40 ülkesine ihracat yapan Temmer Mermer’e, ağırlıkla batılı firmalardan yoğun talepler geliyor.

Geçtiğimiz yıl başlayan İspanya ve İtalya ilişkilerinin geliştiğini söyleyen Temmer Mermer Yönetim Kurulu BaşkanıRüstem Çetinkaya, “Türk mermerinin uygun fiyat politikası ve yüksek kalitesi nedeniyle özellikle yabancı firmalar yönünü Türkiye’ye çevirdi” dedi.

Çin’den talep
Uzakdoğu pazarında da yeni portfoyleri olduğunu belirten Çetinkaya, İstanbul’da gerçekleşen Doğal Taş fuarından memnun kaldıklarını söyledi. Fuar sürecinin kendileri için iyi geçtiğini vurgulayan Çetinkaya, “Temmer’in klasik müşterileri dışında Uzakdoğu’dan yeni müşterilerimiz de fuarda standımızı ziyaret ettiler. Fuar sürecinde Çinli müşterilerimizden Golden Brown ürünümüzle ilgili ilk etapta 5 bin ton sipariş aldık” dedi. Bu talepler üzerineTemmer Mermer, mevcut ocakların üretim kapasitesini arttırmaya dönük yatırımlar yapma hedefi içinde.

Acentalık veriyor
Temmer Mermer‘le yaklaşık 6 aydır acentalık görüşmeleri yapan Amerikan firması Glocal Stone ile anlaşma geçtiğimiz günlerde sağlandı. Merkezi Atlanta’da bulunan firma, bundan sonra Temmer Mermer‘in Amerikaacentalığı olacak. İlk etapta Jaguar ve Affumicato taşlarla ilgili sipariş vermesi beklenen Glocal Stone, önümüzdeki günlerde afyon’da bulunan fabrikayı ziyaret edecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: