Mermerciler Birlik Olmalı!

mutfak tezgahı

mutfak tezgahı

Ali Genelioğlu, İscehisar Kaymakamı Yaşar Güneş’i makamında ziyaret etti. İSMİAD Başkanı, Kaymakam Yaşar Güneş’i 6 Mart 2010 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak olan TUSKON Olağan Genel Kurulu’na davet etti.

Ziyarette, İscehisar mermercilerinin güç birliğioluşturmalarının önemine değenin Genelioğlu, Afyonkarahisar’da kurulan güç birliklerini örnek gösterdi. TUSKON gibi sivil toplum kuruluşların ekonominin önünü açmak için yaptığı girişimlerin, dernek üyelerine yeni pazarlar bulma adına önemli olduğunu dile getiren Genelioğlu, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerinde artan konut ve inşaat talebinin iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret etti.

Mermer ürünleri ve kaplama alanındaki boşluğun değerlendirilmesi halinde, sektörlerinin rahat nefes alacağını ifade eden İSMİAD Başkanı, bir diğer sorunlarının da kalifiye eleman eksikliği olduğunu dile getirdi.

Özellikle mermer kaplama ustası eksiğinin, açılacak kurslarla kapatılması üzerinde durduklarını belirten Kaymakam Yaşar Güneş, şu ana kadar 40 kişiye mermer kaplama sertifikası verdikleri bilgisini iletti. Güneş, 2010’da 40 kişilik bir kurs daha açmayı planladıklarını kaydetti.

Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İş adamları Federasyonu (ESİDEF) üyesi olan İSMİAD, TUSKON’un organize ettiği yurt dışı gezileriyle üyelerini dünyadaki gelişmelerden haberdar ediyor. Dernek, 500 bin konut projesi başlatan Irak’a gezi düzenleme fikri üzerine çalışıyor.

Mutfak tezgahınızın ham maddesi olan doğal taş haberlerini sizinle buluşturmaya devam ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: