Çin Graniti Meclise Taşındı

Afyonkarahisar’da henüz kaba inşaatı devam eden Afyonkarahisar 400 Yataklı Araştırma ve Uygulama Hastanesi inşaatında Çin graniti kullanılacağına ilişkin çıkan haberler üzerine, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a soru önergesi verdi.

mutfak tezgahı

mutfak tezgahı

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı sürdürülen Afyonkarahisar 400 Yataklı Araştırma ve Uygulama Hastanesi inşaatında Çin graniti kullanılacağına ilişkin çıkan haberler üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ünlütepe’nin soru önergesinde şu ifadeler yer alıyor:

“Afyonkarahisar’da TOKİ tarafından yapımı devam eden 400 Yataklı Araştırma ve Uygulama Hastanesi inşaatında yaklaşık 30 bin metrekare alanda Çin Granitinin kullanılacağı doğru mudur?

Doğru ise Bayındırlık Bakanlığı’nın, inşaat projelerinde kullanılan taş kaplamalarında, yöre ekonomisine katkı sağlanması ve ülkemizin zengin yer altı kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla yerli malzemelerin kullanılmasına öncelik verilmesi yönünde çeşitli kareler yayımladığı tebliğlerine neden uyulmamaktadır?
Mermer rezervi ve kalitesi tüm dünya tarafından bilinen ve bu sektörde yaklaşık 400 firmanın faaliyet gösterdiği Afyonkarahisar ilinde yapılan böyle bir inşaatta hangi gerekçeyle Afyon mermer ve doğaltaşı yerine Çin graniti tercih edilmiştir?

Yaydığı radon gazı nedeniyle akciğer kanserinin en önemli sebeplerinden biri olan ve böyle özelliği ile pek çok Avrupa ülkesinde bina içlerinde kullanımı yasaklanan granitin bir hastane içerisinde kullanılmasına nasıl izin verilmektedir? Sağlık açısından doğuracağı zararlar neden göz ardı edilmiştir?

Henüz kaba inşaatı devam eden hastanenin yapımında Afyonkarahisar yöresinin doğal zenginliklerinin kullanılması yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?

Mutfak tezgahınızın ham maddesi olan doğal taş haberlerini sizinle buluşturmaya devam ediyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: